Svet-Stranek.cz
HC LEV PRAHA fan page
HC LEV PRAHA

TIPSPORT aréna a O2 aréna Praha:HC LEV PRAHA fan page

TIPSPORT aréna a O2 aréna Praha

domácí a hostující aréna PRAHA

Tipsport aréna

Multifunkční TIPSPORT ARÉNA je domácím stánkem HC LEV Praha a zároveň pražské Sparty. Během několika časových jednotek se hala může proměnit na koncertní sál, prezentační plochu, sportovní areál, setkání několika tisícovek lidí apod.

Hala patří mezi sportovní symboly české republiky a dominanty Prahy. Poznávacími znaky jsou žluto-červená omítka a socha radujícího se hokejisty, jejíž autorem je Zdeněk Němeček.

Historie

Kořeny jedné z nejslavnějších sportovních hal v České republice sahají až do roku 1952, kdy oficiálně začala stavba Sportovní haly, která měla vyrůst na místě Strojnického paláce na Starém Výstavišti v Praze. O dva roky později byla výstavba přerušena z důvodu vysokých finančních nákladů.

V roce 1958 se na místo opět vrátili dělníci. Sportovní hala ČSTV byla otevřena 7. března 1960 krasobruslařskou revue Ledový večerníček.

Do haly se tehdy vešlo 14.080 diváků. První MS v hokeji pořádané v pražském stánku se konalo roku 1972. Československý tým tehdy suverénně prošel turnajem (až na remízu se SSSR všechna utkání vyhrál) a ukončil tak devítileté sovětské vládnutí na světových šampionátech.


Československo bylo pověřeno Mezinárodní hokejovou federací uspořádáním mistrovství světa i v roce 1978. Tentokrát z toho bylo stříbro pro domácí celek. Československý svaz ledního hokeje ve spolupráci s pražským magistrátem musel z tohoto důvodu postavit druhou ledovou plochu propojenou se Sportovní halou tunelem.

V roce 1985 pořádala Praha další světový šampionát. Sportovní hala byla svědkem velkého vítězství Československa. V rozhodujícím finále tleskalo vyprodané hlediště Jiřímu Šejbovi, který hattrickem dotáhl československý výběr k vítězství nad Kanadou 5:3.

O sedm let později viděla holešovická hala další českou medailovou radost na MS. Tentokrát oslavila parta okolo Otakara Janeckého bronz.

(zdroj www.levpraha.cz)
O2 aréna 


Se svou kapacitou 17 360 diváků by mohl být největším stadionem v KHL. Je to víceúčelová moderní hala, která hostí i hokejový klub České extraligy HC SLAVIA PRAHA. Aréna byla otevřena při pořádání MS v ledním hokeji v roce 2004. Zastavěná plocha je činí 36 000 m2 a výška haly je 33m a její půdorysný průměr je 135 m. Leží v Praze 9 Vysočany a je dostupná metrem, tramvají a i blízkou nádražní halou Praha Libeň.